SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Pokal 15354479
nr 1535 4479
Pokal
silver, CG Hallberg, 1909, invändigt förgylld. Höjd: 15 cm, vikt: 130
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 24 april 2023
kl 19:25:25
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver